Projdou úpravy Komenského náměstí odbornou diskuzí?

Komenského náměstí je centrální zónou města, kde se nachází významné veřejné budovy, místní obchody a služby. Náměstí by vedle běžného provozu mělo občanům také nabízet volný prostor pro setkávání, klidné posezení a prvky obohacující vnímání a užívání prostředí (stromy, sochy, umělecká díla, vodní prvek, aj.). Kvalitu prostoru určuje provázanost těchto prvků a jejich podřízení celkové kompozici. Z tohoto principu by se náměstí mělo nahlížet jako na celek a zásahy, které výrazně ovlivní jeho podobu, by měly projít diskuzí s odborníky.

Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu Základní školy a Gymnázia v Novém Strašecí přináší úvahy a zamyšlení. Dovolte prosím, abychom se s vámi o některé podělili.

skola_foto gympl

Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Studie přístavby školního areálu

Text určený pro jednání školské komise ohledně přístavby školy po seznámení s architektonickou studií Ateliéru A1.

Celý příspěvek

Rubriky: KDU-ČSL, Strana Zelených | Napsat komentář

Naše odpovědi v Novostrašeckém měsíčníku 12_2014

NS měsíčník 2014_12Na začátku listopadu ještě před konáním ustavujícího zastupitelstva Nového Strašecí nám redakce Novostrašeckého měsíčníku zaslala tři dotazy, týkající se letošních voleb a našich cílů v komunální politice v nasledujícím čtyřletém období. Tuto aktivitu velmi vítáme a naše odpovědi, které jsou již od 1.12. publikovány v prosincovém vydání měsíčníku, překládáme veřejnosti i na našich webových stránkách:

Celý příspěvek

Rubriky: KDU-ČSL, Strana Zelených | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Naše odpovědi v Novostrašeckém měsíčníku 12_2014